İşitme Cihazı Hakkına En Çok Merak Edilenler

İletişime Geçin

Sık Sorulan Sorular

Yetkili satıcısı olduğumuz markaların garanti süresi 2 yıldır.

İşitme cihazı bir tedavi aracı değildir. Fakat işitme kaybınızdan kaynaklanan duyamadığınız sesleri tekrar duyabilmenizi sağlar. Bunun yanında işitme kaybınızın ilerlemesini engeller.

ReSound işitme cihazınız IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahiptir. İç ve dış parçaları su geçirmez nano kaplama ile korunur. Nem, ter ve toza karşı dayanıklıdır.

İşitme cihazı fiyatları seçilen modele göre değişiklik gösterir. Teknolojik donanım, ses kalitesi vb. fonksiyonlar fiyatı belirleyen faktörlerdendir.

İşitme cihazını kaybetmeniz garanti kapsamında sayılmamaktadır. Bluetooth uyumlu cihazlarınızın bağlı olduğu uyumlu Android/IOS aygıtlarınızdan, ReSound 3D Smart uygulaması ile cihazınızı harita üzerinden bulabilme özelliği mevcuttur.

İşitme kaybı derecesi, türü, kulak yapısı, kulak yolunun durumu, kişinin sosyal aktiviteleri ve kişinin el becerileri işitme cihazı seçimini doğrudan etkilemektedir. Hangi tip işitme cihazı kullanmanız gerektiğini odyoloğumuzun değerlendirmesi ile gerçekleştirmek en sağlıklı durumdur.

Tabi ki de zorunda değilsiniz. Fakat her iki kulağınızda da işitme kaybı yaşıyorsanız, sağlıklı ve doğru olan çift cihaz kullanmanız olacaktır.

İşitme cihazı, duyamadığınız sesleri duyabilmenizi sağlamanın yanı sıra işitme kaybınızın ilerlemesini de engeller. Bu yüzden işitme cihazını hayatınız boyunca kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

İşitme cihazlarının ortalama ömrü 5 yıl kadardır. İyi bakıldığı takdirde 6-7 yıl da kullanabilirsiniz. Devlet 5 yılda bir olacak şekilde işitme cihazı raporu yenileme hakkı tanımlamıştır.

Aynı serideki aynı model cihazların hem pil ile çalışan hem de şarjlı seçenekleri mevcut ise performans açısından farkları yoktur. Sadece şarjlı cihazlarda pil kapağı açıklığı olmadığı için; su, nem, ter gibi durumlardan daha az etkilenirler.

Bu soru genelde hafif, hafif-orta derecede işitme kaybı olan hastalar tarafından sorulur. Sağlıkta hiçbir konuda geç kalınmaması gerektiği gibi işitme cihazı kullanımı için de geç kalınmamalıdır.

İşitme kaybının birçok nedeni olabilir. En sık görülen nedenler arasında genetik faktörler ve yaşa bağlı olarak sinir hücrelerinin yıpranması ve işlevini kaybetmeye başlaması gelmektedir. Bunun haricinde gürültülü ortamlarda çalışmak, kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar da işitme kaybına neden olabilir.

Aklınıza Takılan Daha Fazla Soru Mu Var ?

Bizi arayabilir veya merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Canlı destek
Mesaj göndermek için tıklayın !
Orpava İşitme Cihazları
Merhaba !

Uzman odyologlarımız sorularınızı en kısa sürece cevaplayacaklar.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?