İşitme Cihazı Fiyatları

2024 İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazlarının fiyatları modellerine göre değişiklik göstermektedir. Modeller, hem işitme cihazının tipine hem de içerisinde barındırdığı teknolojiye göre değişmekle birlikte bunlar fiyat üzerinde de etkin bir rol oynamaktadır. Yani işitme cihazı fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İşitme cihazınızı satın almadan önce uzmanınızdan detaylı bilgi ve destek alarak ihtiyacınız olan işitme cihazı modelinizin belirlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden işitme cihazı satın almadan önce mutlaka deneme yapmanızı önermekteyiz.

İşitme cihazlarının sahip olduğu teknolojik özellikler, işitme cihazı fiyatları üzerinde belirleyici bir faktördür. Daha gelişmiş özelliklere sahip işitme cihazlarının fiyatları genellikle daha yüksektir.

Tanınmış markaların ve son model cihazların fiyatları genellikle yüksektir. Ancak bu durum, daha güvenilir ve kaliteli bir ürün almanızı sağlayarak hayat konforunuzu ve yaşam kalitenizi olumlu yönde değiştirmektedir.

Kullanıcının hangi tipte işitme cihazına ihtiyacı olduğu uzman desteği ile birlikte belirlenmektedir. Kulak içi ve kulak arkası işitme cihazlarının fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir.

İşitme cihazı fiyatları

Türkiye'de İşitme Cihazı Fiyatları

Türkiye’deki işitme cihazı fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlk olarak, işitme cihazının markası ve modeli önemli bir rol oynar. Türkiye’de dünya genelinde tanınmış, güvenilir markalar bulunmaktadır. Bu faktör fiyatta etkili olduğu gibi işitme cihazının kalitesini ve performansını açısından güvenilirliği artırmaktadır.

Fiyatı etkileyen diğer bir faktör ise tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi işitme cihazının içinde barındırdığı özelliklerdir. Bu özellikleri Bluetooth bağlantısı, gürültü baskılama/çift gürültü baskılama, ortam tarama ve tanıma, şarj edilebilirlik, işlemci performansı gibi sıralayabiliriz. Ayrıca tüm bu özellikler, işitme cihazınızdan duyacağınız konforu doğrudan etkilemektedir

Günümüzde karşılaştığımız işitme cihazları, dijital programlabilir  işitme cihazlarıdır. Geçmişte kalan büyük analog cihazlar ile kıyaslandığında daha doğal ses kalitesine yakınlaştığımız işitme cihazları aynı zamanda boyut olarak da çok daha minimaldir.

Türkiyede işitme cihazı fiyatları

İşitme Cihazı Fiyatları Ne Kadar ?

Sonuç olarak, işitme cihazı satın almadan önce dikkatlice düşünmek, güvenilir, bilgi sahibi, tecrübeli bir uzmandan destek almak ve ihtiyaçlarınıza uygun bir cihaz seçmek önemlidir. Fiyatların yanı sıra cihazın kalitesi ve özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. İyi bir araştırma ve profesyonel yardım, doğru işitme cihazını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kulak arkası işitme cihazı fiyatları

Kulak Arkası İşitme Cihazı Fiyatları

Kulak arkası işitme cihazı fiyatları sorusunu soran danışanlarımız için öncelikle kulak arkası cihazlar, RIE/RIC ve BTE model olmak üzere iki kategoride incelenebilmektedir. RIE/RIC modellerde cihaz ana gövdesi kulağın arkasında konumlanırken, kulak içine giren kısım, sesin iletimini gerçekleştiren şeffaf, ince bir kabloya sahip hoparlörden ve hoparlör ucundaki dome veya kalıptan oluşmaktadır. BTE modeller ise RIE/RIC modellere göre boyut olarak daha büyük olmakta ve yine ana gövde kulak arkasında kalırken, kulak içine giren kısım ses iletimini sağlayan şeffaf bir hortum ve hortumun ucundaki kulak kalıbından oluşmaktadır. Kulak akası işitme cihazlarının fiyatları da modeline göre değişiklik göstermekle birlikte 9.900 TL ile 49.750 TL arasında değişmektedir.

Bluetoothlu işitme cihazı fiyatları

Bluetoothlu İşitme Cihazı Fiyatları

Bluetoothlu işitme cihazı fiyatları; günümüzde çoğu işitme cihazı Bluetooth bağlantısı özelliğini barındırmaktadır. Bluetooth bağlantısı ile işitme cihazınız ve akıllı cihazlarınızı eşleştirebilir, bu sayede ses ayarı, eller serbest telefon görüşmeleri, müzik dinleme gibi aktivitelerinizi daha rahat ve keyifli halde gerçekleştirebilirsiniz. Bluetooth bağlantısı kulak arkası ve kulak içi görünmeyen işitme cihazlarınızda özellik olarak bulunabilmektedir. Bluetooth bağlantısı olan işitme cihazlarının fiyatları ise 14.900 TL ile 49.750 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kulak içi işitme cihazı fiyatları

Kulak İçi İşitme Cihazı Fiyatları

Kulak içi işitme cihazı fiyatları, işitme cihazında daha az görünürlük isteyen kullanıcıların merak ettiği bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat kulak içi işitme cihazları her kulak yapısına ya da işitme kaybına hitap etmeyebilir. Bunun için uzmanınızın işitme kaybınızı ve kulak yolunuzu doğru bir şekilde değerlendirmesi ve kulak içi işitme cihazı kullanımına uygunluğu analiz etmesi gerekmektedir. Kulak içi işitme cihazı boyutları da işitme kaybınız ile doğru orantılı şekilde değişmektedir. Kulak içi işitme cihazı kullanmak için uygun bir aday iseniz fiyatlar 14.900 TL ile 39.750 TL arasında değişmektedir.

dijital programlanabilir işitme cihazı fiyatları

Dijital Programlanabilir İşitme Cihazı Fiyatları

Dijital programlanabilir işitme cihazı fiyatları sorusu genellikle işitme cihazı raporunda bu ifadeyle ilk kez karşılaşanların aklına takılmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birlikte eski tip analog işitme cihazlarının yerini dijital programlanabilir işitme cihazları almıştır. Bu sayede işitme cihazları daha kişisel, özel ve ses kalitesi açısından doğala daha yakın deneyimi kullanıcıya vadetmiştir. İşitme cihazları kişinin işitme kaybına özel olarak ayarlanabilmekte ve kişinin geri dönüşlerine göre daha kişisel hale getirebilmektedir. Dijital programlanabilir işitme cihazlarının fiyatları 9.900 TL’den başlamakta olup 49.750 TL’ye kadar değişebilmektedir.

Şarjlı işitme cihazı fiyatları

Şarjlı İşitme Cihazı Fiyatları

Şarjlı işitme cihazları pil tüketimi sağlamak istemeyen ya da pil değişimi ile vakit kaybetmek istemeyen hastalar için üretilmiş bir seçenektir. Bir serideki aynı model işitme cihazının hem pilli hem de şarj edilebilir seçeneği bulunmaktadır. Performans ve özellik olarak her iki model de birbirinden farksız olsa da şarjlı işitme cihazlarının birkaç avantajı bulunmaktadır. Şarjlı işitme cihazlarında pil kapağı açıklığının bulunmaması cihazın, nem, su, ter, toz gibi dış faktörlerden daha korunur hale getirmektedir. Aynı zamanda şarjlı işitme cihazları pil atığı oluşturmadığı için doğayı korumaktadır. Tüm bunlarla birlikte şarjlı işitme cihazı modellerini tercih ederek yanınızda pil bulundurma, pil maaliyeti gibi zahmetlerden kurtulmuş olursunuz. Şarjlı işitme cihazlarınızı tek şarj ile 30 saat boyunca kesintisiz kullanabilirsiniz ve 3 saatte tam şarj edebilirsiniz. Şarjlı işitme cihazlarında fiyatlar, tüm işitme cihazları modellerinde olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar 30.100 TL ile 69.650 TL arasında değişiklik göstermektedir.

En ucuz işitme cihazı fiyatları

En Ucuz İşitme Cihazı

İşitme cihazları fiyatlarını belirleyen faktörleri; işitme cihazı markası, serisi ve modeli şeklinde sıralayabiliriz. Hangi seri ve modeldeki işitme cihazlarının size uygun olacağını işitme uzmanınız ve sizin beklentileriniz belirlemektedir. İşitme testi sonuçlarınıza göre işitme sağlığınızı en iyi şekilde koruyacak ve günlük hayatınızda sosyal ve iletişim konforunuzu yükseltecek cihaz modelleri işitme uzmanınız tarafından size anlatılmaktadır. Bu noktada da sizin işitme cihazından beklentileriniz ve bütçeniz hangi model kullanacağınızı belirlemektedir. Bu durumda en ucuz işitme cihazı ya da en pahalı işitme cihazı her birey için uyumlu ve uygundur demek yanlış olacaktır. En ucuz işitme cihazı sizin işitme kaybı dereceniz, yaşam standartlarınız, beklentileriniz için uygun olmayabilirken, bir başkası için uygun olabilmektedir. Aynı durum en pahalı işitme cihazı için de geçerlidir. Bu yüzden size en uygun işitme cihazını bulabilmek adına güvenebileceğiniz bir işitme uzmanı ile birlikte ilerlemeniz çok daha sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Canlı destek
Mesaj göndermek için tıklayın !
Orpava İşitme Cihazları
Merhaba !

Uzman odyologlarımız sorularınızı en kısa sürece cevaplayacaklar.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?