İşitme Sağlığı Alanında Size Neler Sunuyoruz?

Randevu Alın
Orpava'nın Size Sundukları

İşitme Testi, İşitme Cihazı ve Daha Fazlası...

İşitme sağlığınızı korumak ve işitme kaybınızın ilerlememesi adına attığınız her adımda yanınızdayız. En doğru uygulamayı sağlayabilmek için sizleri dinliyor, anlıyor ve daha sonrasında uygulama aşamasına birlikte geçiyoruz. Ön görüşme sonrası yapacağımız işitme testi, işitme cihazı uygulaması ve teknik servis desteğimiz ile memnuniyetiniz için çabalıyoruz.

Merkezimizde, alanında uzman odyolog kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

İşitme kayıplı danışanlarımızın işitsel durumunu, uzman odyoloğumuz ve klinik ekipmanlarımız ile objektif olarak değerlendirmekteyiz.

Uygulamalarımızı, Real Ear Measurement (REM) cihazı desteği ile yapıyoruz ve işitme cihazınızdan %100 verim almanızı sağlıyoruz.

Sektör lideri ve birçok alanda ödüle değer görülen ReSound markası ile birlikte çalışıyoruz.

Bursa İşitme cihazı

İşitme Testi

İşitme testi, odyolog ya da odyometrist tarafından odyometre cihazı ile belirli frekans aralıklarında saf ses uyaran ile hava ve kemik yolu işitme eşiklerinizin tespit edildiği, akabinde konuşmayı ayırt etme ve konuşmayı anlama skorlarınızın oluşturulduğu bir testtir.

Test sırasında ortamın sessiz olması, test aşamasına gelmeden önce kişinin doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi gerekmektedir. 

Bu noktada test olacak kişinin dikkat etmesi gerekenler;

  • İşitme testinde yanıt alabilmek için bir buton verilir ya da sesi duyduğunuzda elinizi kaldırmanız istenir. Hassas bir test olduğundan dolayı gelen ses çok derinden bile gelse mutlaka bildiriniz.
  • Test öncesinde kulak kanallarınızın temiz olması gerekmektedir. Buşon (kulak kiri) varlığı testin yanlış sonuçlanmasına neden olur. Bu yüzden test öncesinde KBB uzmanınıza ya da odyoloğunuza mutlaka kulak kanallarınızı kontrol ettirin.

İşitme Cihazı

İşitme cihazı ses işlemcisine sahip olan, sesi yakalayan bir mikrofon, sesi yükseltmeyi sağlayan amplifikatör, işlem gören sesi kulağa ileten bir alıcıdan oluşur.

Fakat her şey kelimelerle ifade edilebilir basitlikte değildir. Burada işitme cihazındaki her bir parçanın kalitesi, işitmenizin doğallığını, hızını, netliğini ve daha bir çok özelliğini son derece etkiler. İşitme cihazı kullanmak isteyen ya da kullanması gereken kişilerin seçim yaparken mutlaka bir odyoloğa danışması gerekmektedir. Çünkü yanlış yapılacak bir seçim ya da yönlendirme işitme sağlınız başta olmak üzere, sosyal ilişkilerinizi ve hayat konforunuzu doğrudan etkiler. Bu kısımda hem sizin beklentileriniz, istekleriniz, yaşam tarzınız hem de odyoloğunuzun analiz ve tespitleri doğrultusunda size en uygun işitme cihazı seçimi yapmak gerekmektedir. 

Merkezimizi, alanında uzman odyoloğumuz ile birebir görüşüp size en uygun işitme cihazı seçimini yapmak için ziyaret edebilirsiniz.

3D Kalıp ve Tıkaç Uygulaması

İşitme cihazı kullanıcılarının rahat olabilmesini sağlayan en önemli unsur kalıptır. Çünkü tam oturmayan ya da yanlış yapılan bir kalıp, işitme cihazı ne kadar iyi olursa olsun, cihazın performansını tam olarak gerçekleştirebilmesine engel olur ve kullanıcının konforunu olumsuz yönde etkiler.

İşitme cihazı ve kulak kalıbı ayrılmaz iki parçadır. Kalıbınızı etkileyen iki temel süreç vardır. Bunlar, kalıbın doğru alınması ve kalıbın yapılmasıdır. Bu süreçte kulak kanalınıza tam oturan üç boyutlu yazıcılarla hazırlanan kulak kalıplarımız ile sıkıntısız ve garantili bir hizmet sunuyoruz. Bunun yanı sıra kulağa su kaçmaması gereken durumlarda (ameliyat sonrası/öncesi hastalarda, yüzme sporlarında veya ses yalıtımı gerektiren durumlarda) üç boyutlu yazıcı ile yapılan %100 su geçirmez kulak tıkacı hizmetini sunuyoruz.

Tinnitus - Kulak Çınlaması Terapisi

Tinnitus yani kulak çınlaması, aslında herkesin hayatı boyunca geçici bile olsa yaşadığı bir durumdur. Fakat bu durum “sürekli” hale gelmeye başladığında işte o zaman bir problem haline gelir ve çözümler aramaya, herhangi birinin söylediği “bunu yapınca geçiyor” gibi şeyleri bile deneme yoluna gideriz. 

Tinnitusun sürekli hale geldiğini hissettiğimizde ne yapmalıyız?

  • Öncelikle bir KBB uzmanına muayene olunmalı, buna neden olan fiziksel bulgular değerlendirilmelidir?
  • Ortada fiziksel herhangi bir bulgu yoksa (buşon, yakın zamanda kullanılan ve devam edilen bir ilaç, kronik rahatsızlık gibi) işitsel değerlendirme yapılmalıdır.
  • Yapılan işitme testlerinde işitme kaybı tespit edildiği takdirde, kulak çınlamanızın var olan işitme kaybınızdan dolayı ortaya çıkmış olması yüksek bir ihtimaldir.
  • Bu durumda işitme kaybınıza ve size uygun işite cihazı kullanımı hem çınlamanın rahatlatılmasını hem de durdurulmasını sağlar. Bu noktada size destek olacak kişi odyoloğunuzdur. Çünkü hatalı uygulamalar çınlamanızın şiddetlenmesine neden olabilir.
  • Bu noktada alanında uzman odyolog kadromuz ve tinnitus adına geniş terapi seçeneği sunan ReSound marka işitme cihazlarımız ile sizlere destek sağlıyoruz.
İşitme cihazı parçalarına ayrılmış

Teknik Servis ve İşitme Cihazı Tamiri

Yetkili satıcısı olduğumuz her işitme cihazı markasının, garanti süreci dahilinde veya dışında yaşadığınız problemlerde desteğimizi esirgemiyoruz.

ReSound İşitme Cihazlarını Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Ses kalitesi, yüksek teknolojisi ve benzersiz tasarımları ile öne çıkan ReSound, sizlere daha önce yaşamadığınız bir işitme deneyimi sunuyor!

Canlı destek
Mesaj göndermek için tıklayın !
Orpava İşitme Cihazları
Merhaba !

Uzman odyologlarımız sorularınızı en kısa sürece cevaplayacaklar.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?